Üretim

Kurulduğu günden itibaren teknolojideki gelişmeleri takip eden işletmemizde her türlü pamuk, polyester, naylon, viskon, keten, akrilik ve karışımlarından oluşan örgü kumaşların boyama ve apreleme işlemleri gerçekleşmektedir. Üretim 25 kg’dan 600 kg’a kadar farklı kapasitelerdeki boyama makinelerinde yapılmaktadır. Boyama makinelerinin yanı sıra makine parkurunda ram, açık en sanfor, tüp sanfor, kurutma, şardon ve traş makineleri de bulunmaktadır.
6 farklı elyaf grubunu ve bebek grubunu kapsayan 3 adet Oeko Tex Standart 100 sertifikasına sahip olan işletmemiz bünyesinde boyanmış olan tekstil ürünlerinin yasaklı kimyasal maddeler içermediği ve sağlık açısından tehlike teşkil etmediği Hohenstein Enstitüsünde yapılan testler sonucunda kanıtlanmıştır. Global Organic Textile Standard’ına uygun olarak gerçekleştirilen boyama prosesi ile organik üretim zincirinde yer almaktadır.

İşletmemizde ham kumaşın işletmeye girişinden sevk edilmesine kadar geçen tüm üretim aşamalar elektronik ortamda takip edilmektedir.
Tam otomatik pipetleme makinesi kullanarak yapılan laboratuvar renk çalışmaları ile müşterilerimizin istekleri en kısa zamanda gerçekleştirilmektedir.
Üretimi gerçekleştirilen kumaşlar, kalite kontrol ve sarma işleminin ardından tam otomatik paketleme makinesi ile paketlendikten sonra müşterilerimize sevk edilmektedir.